نور خطی و آنچه باید درباره نور خطی بدانید

یکی از روش های مدرن نورپردازی استفاده از نور های خطی است طراحی نور پردازی به صورت نور خطی با توجه به شرایط محیط باید به گونه ای باشد که

نور خطی و کاربرد های نور خطی

یکی از روش های مدرن نورپردازی استفاده از نور های خطی است طراحی نور پردازی به صورت  نور خطی با توجه به شرایط محیط باید به گونه ای باشد که علاوه بر استفاده از نور های خطی، نور طبیعی محیط نیز در نورپردازی دخیل باشد

 

 

 

جهت سفارش نور خطی و دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید. برای تماس با ما روی شماره زیر کلیک کنید 

02137534

 

 نور خطی و تاثیر بر سلامت افراد

نور پردازی به ویژه به وسیله نور های خطی تاثیر بسیاری بر سلامت افراد دارد اگر نورپردازی مناسب نباشد باعث ایجاد حس خستگی، خواب الودگی و سردرد میشود و کارایی افراد در طولانی مدت کاهش پیدا میکند اما استفاده از نور های خطی علاوه بر ایجاد نوردهی مناسب تاثیر مثبتی بر سلامت روانی افراد و باعث ایجاد انگیزه در شخص میشود  

 

نور خطی

 

درک بصری نور خطی 

سواد بصری که عملا با دیدن پرورش میابد حال با نور های خطی میتوان نور پردازی را به گونه های مختلفی ایجاد کرد که فرد با یک نگاه درک مدرن و به روز بودن را از محیط داشته باشد شما میتواند نور های خطی را به سه روش در محل مورد نظرتان نصب کنید که هر کدام میتوان درکی متفاوت را ایجاد کند نور های خطی را در سه نوع میتوان نصب کرد :

۱. نور خطی آویز

۲.نور خطی توکار

۳. نور خطی روکار

نور خطی

نور خطی توکار چیست؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آماده باشد که نور خطی چیست و چه کاربردی دارد؟  برای توضیح باید گفت نصب این مدل چراغ در سقف‌های کاذب انجام می‌شود. به همین دلیل در ساخت این سقف‌ها باکس یا شیارهایی مناسب با ابعاد این چراغ‌ها ایجاد کرده و پس از آن چراغ در داخل آن تعبیه می‌شود. البته از این چراغ‌ها می‌توان در بعضی دیوارهایی که شرایط خاصی دارند نیز استفاده شود. با استفاده از این چراغ‌ها می‌توان انواع لاین‌های نوری مستقیم، منحنی و کرو، متناسب با قوس‌های فضا و نحوه چیدمان دکور فضا انجام داد بنابراین دست طراحان را برای طراحی نورپردازی به نحو احسن توسط این چراغ‌ها را باز گذاشته است. مثلاً در فروشگاه‌ها یا مراکز تجاری بهره بردن از نور خطی در سقف که امتداد آن از روی دیوار عبور می‌کند، طرح زیبایی به شکل L را به وجود می‌آورد. این کار باعث افزایش جذابیت بصری و مدرن و شیک بودن فضای مد نظر می‌شود. از این چراغ‌ها می‌توان در هر محیطی اعم از اداری، تجاری، مسکونی و…استفاده کرد به شرط آنکه شرایط مناسب برای نصبنور خطی به صورت تو کار را داشته باشند.بعد از نصب، فریم چراغ به خوبی در این شیارها پنهان شده و قابل دید نمی‌باشد.اگر مراحل نصب این چراغ را به صورت صحیح انجام شده باشد سطح نور و محل نصب یکی خواهد شد و بیرون زدگی در سقف یا دیواری که چراغ در آن نصب شده است وجود نخواهد داشت.

نور خطی روکار چیست؟


استفاده از این مدل نور خطی برای نور پردازی تنها در شرایطی انجام می‌شود که ارتفاع سقف سقف زیاد نباشد تا بتوان از سیستم‌های آویز در آن استفاده کرد یا سقف کاذب و امکان برش و ایجاد شیار در سقف جهت نصب چراغ خطی توکار وجود نداشته باشد. اگر دوست دارید سیستم روشنایی محل مورد نظر خود را تغییر بدهید اما امکان تغییر یا دست بردن در سقف و دیوارها را ندارید می‌توانید با استفاده از نور خطی  روکار سیستم روشنایی مورد علاقه‌ی خود را در مکان مورد نظر پیاده کنید. البته در این حالت بدنه چراغ بعد از نصب در دیدرس سایرین خواهد بود به همین دلیل این چراغ‌ها رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی دارند و شما می‌توانید بدنه چراغ را متناسب با طراحی و رنگ دکوراسیون محل مورد نظر خود انتخاب کنید.  با توجه به خواست و سلیقه شما می توان این چراغ‌ها را در طول‌های بالا تولید کرد و در انواع محیط‌های تجاری، اداری و مسکونی از آنها استفاده کرد.

نور خطی آویز چیست؟


این مدل از نور خطی  از لحاظ سیستم روشنایی هیچ تفاوتی با نمونه‌های قبلی ندارند. تفاوت آنها تنها در سیستم نصب آویز است که کاربردهای خاص خود را دارد. از این چراغ‌ها در فضاهایی که ارتفاع سقف زیاد است، می‌توان استفاده کرد.  زیرا در این مکان‌ها برای انجام نورپردازی مورد نظر خود و رسیدن به حد کافی نور در فضا نیاز به استفاده از چراغ‌های بیشتری خواهیم بود پس با استفاده از نور خطی  آویز می‌توان فاصله بین چراغ و کف را کمتر کرده و در نتیجه هزینه کمتری برای روشنایی پرداخت شود. این چراغ‌ها را می‌توان هوشمندانه‌ترین روش برای نورپردازی فضاهای با سقف بلند دانست زیرا علاوه بر کاهش تعداد چراغ‌ها و هزینه‌های مصرف انرژی و برق به زیبایی و خاص بودن فضا نیز کمک زیادی خواهد کرد. از دیگر مزیت‌های استفاده از چراغ خطی آویز، امکان باز کردن آنها از محل نصب قبلی و نصب در جای دیگر است. با این کار نیاز به هزینه مجدد جهت خرید چراغ در صورت جابجایی و تغییر مکان نخواهد بود. ظاهر شیک لوکس و مینیمال چراغ خطی آویز باعث شده که این چراغ‌ها کاربردهای مختلفی داشته باشند.مثلاً می‌توان از آنها روی کانتر جزیره آشپزخانه، میزهای کنفرانس و جلسات رسمی مجتمع‌های تجاری، لابی هتل‌ها، کافه، رستوران‌ها و… استفاده کرد.

 

 قیمت نور خطی توکار: انتخاب هوشمندانه برای نورپردازی فضاها

نور خطی توکار، ابزاری مهم در نورپردازی فضاهاست که با توجه به مدل‌ها و ویژگی‌ها، قیمت‌های متفاوتی دارد. در این مقاله، به بررسی عواملی که بر قیمت این نورها تأثیر می‌گذارند، می‌پردازیم.

 عوامل مؤثر بر قیمت نور خطی توکار

 1. ویژگی‌های طراحی

نور خطی توکار با ویژگی‌های طراحی متفاوتی عرضه می‌شود. طراحی‌های خاص و منحصر به فرد می‌توانند قیمت را تحت تأثیر قرار دهند. به طور معمول، طرح‌های پیچیده‌تر و نوآورانه ممکن است قیمت را افزایش دهند.

 2. کیفیت ساخت

کیفیت ساخت و مصالح مورد استفاده نیز به طور مستقیم بر قیمت نور خطی توکار تأثیر می‌گذارد. استفاده از مواد با کیفیت بالا و فناوری‌های پیشرفته ممکن است قیمت را افزایش دهد اما از دیگر طرف، دوام و عمر مفید نورها را نیز افزایش خواهد داد.

 3. طول نور

طول نور خطی نیز یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت است. نورهای با طول بیشتر معمولاً قیمت بالاتری دارند. انتخاب طول مناسب بر اساس نیازهای فضا و طراحی می‌تواند به اقتصادی‌تر شدن انتخاب کمک کند.

 4. ویژگی‌های خاص

نور خطی توکار‌ها می‌توانند ویژگی‌های خاصی نظیر قابلیت تغییر رنگ، کنترل دیمر و تنظیم شدت نور داشته باشند. وجود این ویژگی‌ها می‌تواند قیمت را تحت تأثیر قرار داده و انتخابی هوشمندانه‌تر را ممکن سازد.

 

 

 

 

 

 نور خطی و تاثیر بر عملکرد افراد

بهترین نور برای افراد نور طبیعیست اما با توجه به شرایط ممکن است نور کافی به افراد نرسد همچنین در ساعاتی که هوا به تاریکی میرود این امر کاملا مشهود میشود  اما میتوان با استفاده از نور خطی نور متعادلی در محیط ایجاد کرد

در طراحی نورپردازی  به وسیله نور خطی در محیط اداری باید از نور طبیعی و نور مصنوعی به بهترین شکل در کنار هم استفاده کنیم و سعی بر این باشد که بیشترین بهره وری را از نور داشته باشیم.

هنگام استفاده از نور های خطی باید به این توجه داشت که نور مناسب میتواند باعث ایجاد بهره وری  کارکنان   

نور خطی

 پارامتر های نورپردازی اداری با نور خطی 

برای نورپردازی توسط نور های خطی باید پارامتر هایی را رعایت کنید این پارامتر های در نور خطی میتواند تاثیر بسیاری داشته باشد

  1. عرض پروفیل
  2. نوع استفاده از پروفیل
  3. محل استفاده
  4. رنگ نور
  5. هماهنگی نور پردازی

 

استفاده از نور های خطی شرکت درمت

امروزه اسفاده از نور های خطی که چراغ های خطی ، نور مخفی و نور خطی کناف نیز مشهور است بسیار مورد توجه قرار گرفته نور های خطی علاوه بر ایجاد روشنایی ، زیبایی و مدرن بودن را نیز در محیط ایجاد میکند

چراغ های خطی شرکت درمت در چند مدل طراحی و ساخته شده است این پروفیل های نور خطی در عرض ها و ارتفاع های مختلفی  طراحی شده است که بر اساس شرایط محل و شدت نور مورد استفاده قرار میگیرد حتی  از نور خطی ۱۰ سانتی نیز میتوان به عنوان منبع اصلی روشنایی استفاده کرد

 

نور خطی نور خطی

 

اصول قرار گیری نور های خطی

شرکت درمت با طراحی مدل های مختلف نور خطی نیاز های افراد را برطرف کرده

نور های خطی با توجه به مدل های آن در محل های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد از مدل های تو کار نور خطی میتوان در سقف ها، دیوار و همچنین کف استفاده کرد اگر مدل های لوستری علاقه دارید میتواند نور های خطی را به صورت آویز نیز نصب کنید اما اگر قصد دارید به صورت روکار نور های خطی را نصب کنید محدودیتی وجود ندارد و به راحتی قادر به انجام این کار خواهید بود  

نور خطی

مزایای نورپردازی با نور خطی یا چراغ خطی چیست؟


روش نصب متفاوت:

این مدل چراغ‌ها انعطاف بالایی دارند به همین دلیل در هر نوع سقفی قابل نصب هستند. آنها را می‌‌توان به صورت معلق یا آویزان، توکار یا روکار نصب کرد.  بعضی از محصولات روشنایی خطی را می‌توان به شکل‌های مختلفی مانند T یا L در گوشه‌های فضای مورد نظر نصب کرد.

این اشکال متصل به همراه طیف‌های مختلف نوری به طراحان داخلی ساختمان این امکان را می‌دهد تا با بهره بردن از یک آباژور، طرح‌های واقعاً بی نظیر و شیکی را ایجاد کنند. همچنین لازم است بدانید که در این مدل نورپردازی، درجه نور را می‌توان با کنترل از راه دور یا کنترل دیواری تنظیم کرد.

عملکرد مناسب:

همانطور که می‌دانید در این چراغ‌ها از لامپ‌های ال ای دی استفاده می‌شود.با توجه به این که ال ای دی‌ها جهت دار هستند و با استفاده از آنها دیگر نیازی به بازتاب دهنده‌ها و دیفیوزرها نداریم، بنابراین باعث افزایش کارایی و بهبود عملکرد چراغ خطی می‌شوند‌.

 

نور خطی نور خطی توکار نور خطی کناف چراغ خطی نور خطی آویز چراغ نور خطی قیمت نور خطی نور سقفی